Foglalkozás címe: A vízparton

Foglalkozás lejátszása
A vízparton
 Regisztráltaknak elérhető
Rövid tartalom
Cél:

Cél: Víz és vízpart élővilágának megfigyelése. A természethez fűződő pozitív viszony kialakítása, a gyerekek érdeklődésének felkeltése.

Téma: Vízpart, vízi növények és állatok.

Előzetes tapasztalat: Információk növényekről, állatokról.

Kompetenciák:

Szociális: szabályalkotás, szabálykövetés, problémamegoldás, kreativitás

Társas: együttműködés, empátia, kommunikációs készségek, véleményalkotás

Önismereti: önkifejező képesség, önfejlesztő képesség

Módszertani ajánlás: Tovább bővítjük ismereteinket, melyben felfedezhetjük az élő természet sokszínűségét. Személyes tapasztalataikat alkalmazzák a játék során.

Támogató rendszer:

  1. http://juillet.ucoz.com/index/kornyezet/0-58
  2. dr. Mester Miklósné Révész Erika: Zöld kalandok. Vizek, vízpartok, Apáczai Kiadó, 2005.

Tevékenységlista

A vízparton - Folgalkozásleírás
Tevékenység címe: A vízparton - Folgalkozásleírás
Típus:    PDF
Leírás:

Cél: Víz és vízpart élővilágának megfigyelése. A természethez fűződő pozitív viszony kialakítása, a gyerekek érdeklődésének felkeltése.

Téma: Vízpart, vízi növények és állatok.

Előzetes tapasztalat: Információk növényekről, állatokról.

Kompetenciák:

Szociális: szabályalkotás, szabálykövetés, problémamegoldás, kreativitás

Társas: együttműködés, empátia, kommunikációs készségek, véleményalkotás

Önismereti: önkifejező képesség, önfejlesztő képesség

Módszertani ajánlás: Tovább bővítjük ismereteinket, melyben felfedezhetjük az élő természet sokszínűségét. Személyes tapasztalataikat alkalmazzák a játék során.

Támogató rendszer:

  1. http://juillet.ucoz.com/index/kornyezet/0-58
  2. 2.dr. Mester Miklósné Révész Erika: Zöld kalandok. Vizek, vízparton, Apáczai Kiadó, 2005.

Ráhangolódás - Játék
Tevékenység címe: Ráhangolódás - Játék
Típus:    PDF
Leírás:

Játék: helycserés, mozgásos bemelegítés. Ezután 4 kiscsoportra osztjuk a csoportot.

Ajánlott időkeret:

5 perc

Módszerek:

bemutatás

Eszközök:

1. melléklet: Játékleírás

Fejlesztés:

mozgásfejlesztés, ügyesség

Puzzle
Tevékenység címe: Puzzle
Típus:    ZIP
Leírás:

Ismerős vízben és víz mellett élő állok képét feldaraboltuk. 4 kiscsoportban dolgozunk.

Képkirakás – megnevezés – táblára felragasztás – tudásfelmérés: mit tudsz róla? (élőhely, táplálék, szín)

Vezetőt választanak a csoportok, majd a vezető képviseli a csoportot. Minden csoport legalább 2-2 képet nézzen meg.

Ajánlott időkeret:

10 perc

Módszerek:

4 kiscsoport, kooperatív munka

Eszközök:

2. melléklet: Képek

sebes pisztráng, gólya, tőkés réce, béka

Fejlesztés:

ismeret felidézése, emlékezet, figyelem, együttműködés

Új anyag feldolgozása - Vizuális fantáziajáték
Tevékenység címe: Új anyag feldolgozása - Vizuális fantáziajáték
Típus:    PDF
Leírás:

Vizuális fantáziajáték: hunyjátok be a szemeteket, mesélni fogok nektek a mai játékunk helyszínéről.

Ajánlott időkeret:

5 perc

Módszerek:

megfigyelés

Eszközök:

3. melléklet: Vizuális fantáziajáték

Fejlesztés:

figyelem

Rajzkészítés
Tevékenység címe: Rajzkészítés
Típus:    Szöveg
Leírás:

Nyissátok ki a szemeteket! Mind a 4 kiscsoport a csomagolópapírra rajzolja le a hallottakat! Rajzoljátok bele az előbb kirakott állatokat is.

Ajánlott időkeret:

10 perc

Módszerek:

bemutatás

Eszközök:

csomagolópapír, ceruzák

Fejlesztés:

ábrázolás, emlékezés, rendszerezés

Nyomolvasó játék
Tevékenység címe: Nyomolvasó játék
Típus:    PDF
Leírás:

Ismerd fel a vízpartra inni jövő állatok lábnyomait! 4 kiscsoportban, minden csoport minden lábnyomot megkap.

Ajánlott időkeret:

5 perc

Módszerek:

tapasztalatszerzés

Eszközök:

4. melléklet: Nyomolvasó játék
őz, tőkésréce, vaddisznó, vetési varjú

Fejlesztés:

kutatás, megfigyelés

Hol laknak az állatok?
Tevékenység címe: Hol laknak az állatok?
Típus:    Beágyazás
Leírás:

Hol láthatod a képen látható állatokat? Húzd a megfelelő helyre!

Ajánlott időkeret:

10 perc

Módszerek:

interaktív tananyagfeldolgozás

Eszközök:

IKT tábla, számítógép, projektor

Fejlesztés

a tanult ismeretek felelevenítése, rendszerezés

Kacsaúsztató
Tevékenység címe: Kacsaúsztató
Típus:    PDF
Leírás:

Pihentető játék

Weöres Sándor: Kacsaúsztató c. versének megtanulása, előadása ritmushangszerekkel.

A 4 kiscsoport más hangszerrel külön is előadhatja a verset.

Ajánlott időkeret:

10 perc

Módszerek:

bemutatás

Eszközök:

5. melléklet: Vers

csörgők, dobok

Fejlesztés:

együttműködés, ritmusfejlesztés

Értékelés piros – kék koronggal
Tevékenység címe: Értékelés piros – kék koronggal
Típus:    Szöveg
Leírás:

Adj piros korongot annak a társadnak, aki szerinted sok okosat mondott, vagy jól rajzolt, vagy a játékokban szépen szerepelt!

Vegyél el kék korongot, ha úgy gondolod, sokat tanultál a mai foglalkozáson!

Ajánlott időkeret:

5 perc

Módszerek:

beszélgető kör

Eszközök:

doboz számolókorong

piros = társnak adni

kék = magamnak adni

Fejlesztés:

önismeret, véleményalkotás

Kézműves tevékenység
Tevékenység címe: Kézműves tevékenység
Típus:    PDF
Leírás:

Aranyhal készítése dugó-nyomdázással.

Az elkészült alkotásokból kiállítás, fényképezés.

Ajánlott időkeret:

15 perc

Módszerek:

kézműveskedés

Eszközök:

6. melléklet: Kézműves tevékenység

dugó, festék, rajzlap, fényképezőgép

Fejlesztés:

kézügyesség, finommotorika, emlékezet, kreativitás