Foglalkozás címe: A Föld, a mi kék bolygónk

Foglalkozás leírása
Időkeret: 60 perc
Korosztály: 5-7 év
Nehézségi szint: közepes
Témakör: bolygók, Föld

Foglalkozás lejátszása
A Föld, a mi kék bolygónk
 Regisztráltaknak elérhető
Rövid tartalom
Cím: Felkelteni a gyerekek érdeklődését az ismeretszerzés iránt. A földi élet színtereinek, megjelenési formáinak megismerésére törekvés, a Földgömb és a Föld, mint bolygó megismertetése a gyerekekkel.
Cél:

Felkelteni a gyerekek érdeklődését az ismeretszerzés iránt. A földi élet színtereinek, megjelenési formáinak megismerésére törekvés, a Földgömb és a Föld, mint bolygó megismertetése a gyerekekkel.

Módszertani ajánlás:

A játék során tájékozódhatunk a térképeken, földgömbön. Megismerhetjük, ki milyen állatot szeret. A megjelenített képekkel a gyerekek érdeklődésének felkeltésre törekszünk. (pl. esőerdő, sivatag)
Kézműves foglalkozás keretében olyan fejlesztést szeretnénk elérni, amelyben mindenki kibontakoztathatja alkotó tevékenységét. A földrészeken, kontinenseken élő állatok szokásainak megismerésével bővíthetjük természettudományos ismereteinket, lehetőséget adva a további kutatásra.

Téma:

A föld élőhelyeinek, állatainak áttekintése. Környezeti gondoskodás

Előzetes tapasztalat:

Állatkerti séta

 

Tevékenységlista

A FÖLD, A MI KÉK BOLYGÓNK
Tevékenység címe: A FÖLD, A MI KÉK BOLYGÓNK
Típus:    PDF
Leírás:

Cél: felkelteni a gyerekek érdeklődését az ismeretszerzés iránt. A földi élet színtereinek, megjelenési formáinak megismerésére törekvés, a Földgömb és a Föld, mint bolygó megismertetése a gyerekekkel.

Téma: A Föld élőhelyeinek, állatainak áttekintése. Környezeti gondoskodás.

Előzetes tapasztalat: Állatkerti séta.

Kompetenciák:

Személyes: befogadói készség, önértékelő képesség

Szociális: emlékezet, gondolkodás, figyelem asszociációs készség, szabályalkotás

Társas: együttműködés, kommunikáció, véleményalkotás

Módszertani ajánlás: A játék során tájékozódhatunk a térképeken, földgömbön. Megismerhetjük, ki milyen állatot szeret. A megjelenített képekkel a gyerekek érdeklődésének felkeltésre törekszünk. (pl. esőerdő, sivatag)

Kézműves foglalkozás keretében olyan fejlesztést szeretnénk elérni, amelyben mindenki kibontakoztathatja alkotó tevékenységét. A földrészeken, kontinenseken élő állatok szokásainak megismerésével bővíthetjük természettudományos ismereteinket, lehetőséget adva a további kutatásra.

Támogató rendszer:

Ráhangolódás
Tevékenység címe: Ráhangolódás
Típus:    PDF
Leírás:

Ismerkedés a földgömbbel. Állítások megfogalmazása.

Körben ülünk. Középre helyezünk egy földgömböt. Az állatok képeit letesszük a földre képpel lefelé. Húzunk a képekből, s megmutatjuk a földgömbön, hogy hol él az állat.

Ajánlott időkeret:

5 perc

Módszerek:

beszélgetőkör

Eszközök:

1. melléklet:

földgömb és állatok képe

A3-as méretben

Fejlesztés

előzetes ismeret előhívása, koncentráció, figyelem, beszédfejlesztés

Új tartalom: Földrészek megismerése
Tevékenység címe: Új tartalom: Földrészek megismerése
Típus:    Kép
Leírás:

Nézzétek meg a képet a Földről! Ismerjétek meg a földrészeket!

Ajánlott időkeret:

5 perc

Módszerek:

tapasztalatszerzés, frontális

Eszközök:

2. melléklet: Föld

Fejlesztés

emlékezet, gondolkodás

Játék: Élhettek velem
Tevékenység címe: Játék: Élhettek velem
Típus:    PDF
Leírás:

Ajánlott időkeret:

10 perc

Módszerek:

közös játék

Eszközök:

3. melléklet: játékleírás

Fejlesztés

kommunikáció, egymásra figyelés

Akik körülvesznek bennünket - IKT feladat
Tevékenység címe: Akik körülvesznek bennünket - IKT feladat
Típus:    Beágyazás
Leírás:

Találd ki, mik rejtőznek a képek alatt! Hol élnek ezek az állatok?

Ajánlott időkeret:

15 perc

Módszerek:

interaktív tananyag-feldolgozás

Eszközök:

IKT tábla vagy számítógép, projektor

Fejlesztés

előzetes ismeretek előhívása, koncentráció, figyelem, szövegértés

Játék: Adj hozzá egy mozdulatot!
Tevékenység címe: Játék: Adj hozzá egy mozdulatot!
Típus:    PDF
Leírás:

Ajánlott időkeret:

5 perc

Módszerek:

gyakorlás

Eszközök:

4. melléklet: játékleírás

Fejlesztés

utánzóképesség, figyelem, szabálytartás

Állítások
Tevékenység címe: Állítások
Típus:    PDF
Leírás:

Találós kérdések, amelyek az állatokhoz kapcsolódnak – megoldás kivetítve

A megismertek alapján állítások megfogalmazása az állatokról.

Ajánlott időkeret:

5 perc

Módszerek:

megfigyelés, magyarázat

Eszközök:

5. melléklet: Találós kérdések

Fejlesztés

figyelem, gondolkodás, emlékezet, szóbeli kifejezőkészség

Kézműves tevékenység
Tevékenység címe: Kézműves tevékenység
Típus:    Szöveg
Leírás:

Levélből állat

Az összegyűjtött levelekből rakjatok ki állatokat, például sünit, kutyát, macskát, teknőst! Ragasszátok fel egy lapra!

Mutassátok meg egymásnak, s találjátok ki, hogy ki milyen állatot készített!

Ajánlott időkeret:

10 perc

Módszerek:

csoportmunka

Eszközök:

festék, összegyűjtött levelek, fényképezőgép

Fejlesztés

együttműködés, rész-egész, kreativitás, kézügyesség

Értékelés
Tevékenység címe: Értékelés
Típus:    Szöveg
Leírás:

Saját maguk értékelése

Szempontok: együttműködés, részvétel, munkamegosztás

Ajánlott időkeret:

10 perc

Módszerek:

beszélgetés

Fejlesztés

önismeret, önértékelés, véleményalkotás

Időkitöltő: Játék: Gyertek haza ludaim!
Tevékenység címe: Időkitöltő: Játék: Gyertek haza ludaim!
Típus:    PDF
Leírás:

Ajánlott időkeret:

10 perc

Eszközök:

6. melléklet: játékleírás

Fejlesztés

együttműködés,mozgásfejlesztés